Spread the love

הונדה חושפת פרטים עסיסיים יותר על ה-Civic Type R היוצאת לארה”ב, אבל אנחנו עדיין מחכים לשמוע כמה היא תעלה.

הונדה חשפה את הסיוויק Type R העדכנית ביותר כמו ארוחה מרובת מנות, ומגישה פרטים חלק אחר חלק. התענגנו על התמונות הראשונות ומפרטים ספורים שיצאו ביולי, אבל גווענו לפרטים הטכניים העסיסיים, שרבים מהם פרסמה החברה סוף סוף היום.

עוד כוח!
גבירותי ורבותי, להונדה סיוויק Type R 2023 יש 315 כוחות סוס ומומנט של 310 פאונד רגל. זה מייצג עלייה של 9 סוסי פוני ו-15 קילו רגל בהשוואה למכונית מהדור הקודם, שסכו 306 ו-295, בהתאמה. כוח סוס מרבי עדיין מגיע ל-6500 סל”ד, עם זאת, שיא המומנט מופק כעת בין 2600 ל-4000 סל”ד. בעבר, שיא המומנט היה זמין בין 2500-4500 סל”ד.

בעוד שה-CTR החדש כולל את אותו K20C1 מוגדש טורבו 2.0 ליטר inline-4 כמו קודם, הונדה ביצעה אינספור שינויים שתרמו להגברת הכוח ולטענתה ישפרו את תגובת המנוע. השיפורים כוללים כניסת אוויר זורמת יותר חופשית, טורבו שעוצב מחדש ומערכת פליטה מתוקנת עם שסתום אקטיבי שנפתח כעת בסל”ד גבוה יותר.

כבר ידענו של-Type R החדשה תהיה ידנית סטנדרטית עם שישה הילוכים. עם זאת, לא ידענו אילו שינויים, אם בכלל, ביצעה הונדה בתיבת ההילוכים עשה זאת בעצמך. כעת, נאמר לנו שלששת ההילוכים יש ידית הילוכים קשיחה יותר ודפוס שער הילוכים מעודכן שיחד אמורים להפוך את החלפות ההילוכים למדוייקות ומשביעות רצון. בנוסף, ל-23 CTR יש גלגל תנופה קל יותר, והונדה אומרת שהיא שינתה את תכונת התאמת הסיבובים של תיבת ההילוכים כך שתעבוד טוב יותר. בעוד שמועות הסתחררו לגבי אוטומט כפול מצמד אפשרי, זה לא חלק מהתמונה כרגע.

שיפורים עם מחשבה על מסלול
הונדה אומרת שהיא השקיעה זמן רב בבדיקת ה-Civic Type R החדש ביותר על מסלולי מירוצים ברחבי העולם. השמות הבולטים ביותר שהחברה נטשה הם ה-Nürburgring של גרמניה ו-Suzuka Circuit היפני, שם ה-Type R קבעה שיא מסלול של מכונית ייצור עם הנעה קדמית. אנו מקווים שכל שעות הפיתוח הללו ישלמו דיבידנדים כאשר גרסאות הייצור יתחילו להגיע למסלולי כביש מקומיים.

בין השיפורים השונים המתמקדים במסלול שבוצעו ב-Civic בדירוג R הוא קירור מנוע טוב יותר. הונדה אומרת שהיא השיגה זאת על ידי הגדלת פתח הגריל של המכונית והברגה לרדיאטור גדול יותר עם מאוורר בקוטר גדול. מטופלים גם הבלמים, שנאמר כי הם נהנים מקירור טוב יותר ומגבר בלמים מעודכן שכביכול מקל על השליטה על הדוושה.

בעוד הונדה לא אמרה בדיוק כמה שוקל ה-Type R החדש, דובר אמר למכונית ולנהג שהמשקל העצמי שלו “עלה מעט”. ה-CTR מתגלגל כעת גם על גלגלי 19 אינץ’ קטנים יותר מה-20 אינצ’ים הישנים, מה שעשוי להפחית משקל לא קפיצי, אבל אנחנו לא יכולים לומר בוודאות. הגלילים החדשים עטופים בגומי קיץ של Michelin Pilot Sport 4S שרוחבו 0.8 אינץ’ ובעל דופן מעט יותר גבוהה.

באשר לשאר השלדה של הסיוויק Type R, המסלול הקדמי שלה רחב ב-1.0 אינץ’ והמסילה האחורית שלה רחבה ב-0.8 אינץ’ מקודמו. הונדה גם אומרת שהיא כיוונה מחדש את המתלה הקדמי הדו-צירי ואת המתלה האחורי רב-חיבורי, אבל זה לא אומר מה שונה במפורש, מלבד זה אמור לספק תחושת היגוי טובה יותר ויציבות בקו ישר. המרכב החדש של הצוהר, כולל ירכיים ברוחב 0.6 אינץ’, הוא אווירודינמי יותר מבעבר ונאמר כי הוא מייצר יותר כוח כלפי מטה. כמו כן, אומרים שמבנה הגוף שלו נוקשה יותר מבעבר.

רק מחכה למחיר
ללא ספק, הפרט החשוב ביותר לגבי הונדה סיוויק Type R 2023 שאנו עדיין מחכים לגלות הוא כמה היא תעלה. אנו חושבים שהמחיר ההתחלתי שלה יסתיים ככל הנראה בסביבות 39,000 דולר, אבל הונדה אומרת שנצטרך לחכות עד להתקרבות להשקת המכונית בסתיו הקרוב כדי ללמוד תמחור – החלק האחרון של הגילוי הרב-קורס הזה.